Polecamy

Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo - o książce słów kilka

Tak sobie myślimy o tym obszarze, blisko 900 stron. Saga aniołów, początek trylogii, no i kilka ciekawych albo i nie, tekstów. Próbki na...

poniedziałek, 4 marca 2019

Ciężko jest pisać o tym, gdy świat wokół płonie

Księga Życia
Miejsce: miasto Mora
Wódz: Uziel
Ranga: Pan Zastępów
Przywilej: dopuszczony
Wpis: Hinza 26
Status: prawodawca

Nie umiemy opowiadać o tym, co zaszłe i nie wznosimy tego, co przyszłe. Zrozumieć końca, nie będzie nam dane. Jutro bliskie Ziemi, dziś przepadnie. Nie obędziesz się bez tego, co potrzebujesz by nastało. W przededniu wojny, porzuceni i samotni. Wrogowie nasi zebrali się w przeważającej masie, aby zwyciężyć.
Ciężko jest pisać o tym, gdy świat wokół płonie.
Poszukując zwycięstwa, nie jest łatwo poległe ciała przemierzać wzrokiem. Słowa resztki ludów o pytanie życia, dziś uzyskają odpowiedź. Słowa pokrętne i ostatnie przesłanie: ocala prawo, życie puste w sobie, przepada bezpowrotnie. Martwię się o ludzi i o Rachel oraz jej rodzinę. Tym ich nie nasycę.
 Piasek zabiera życie, nie odbiera nam go walka. Siła przy­gniata, nie daje mocy, a my krocząc ku sobie, giniemy.
Kamień Elamu – los pustki. Dzieci Kanaanu – początek.
Zwrot do Ducha Kanaanu. Duch Pradawny – koniec. Innego końca nie będzie. Cykl powtórzony za życia, to twór niewyobrażalny. Nieśmiertelny wędrowiec. Każda istota żywa.  
Zebrałem me wojska w ich sile. Wysłałem mą armię na wojnę. Na bezkresne pola posłałem mych braci, aby toczyli bezkresne boje i zasieli zniszczenie we wrogach. Stałem się w ten sposób nieludzki, bo uzyskałem człowieczeństwo, dzięki mojej Rachel. Nie ma dla mnie tłumaczeń i nie jest do osiągnięcia cel, do którego zmierzam. Posłałem mój świat na zniszczenie, stając przeciw tak wielu, przychodząc do wrót z tak nielicznym wojskiem.
Wyprowadziłem armię w kierunku Ziemi i posłałem ją na zagładę. Ostatni marsz, którego podjęliśmy się razem, zapoczątkowując własny koniec. Próbowałem zrozumieć, odmienić czas i pojąć los zapisany w Księdze. Nie zdołałem. Wódz pozostaje samotny, w każdej godzinie poddany będzie próbie. Spełnienie nie przychodzi łatwo i wiele jest spraw, które chciałbym wyjaśnić. Nie umiem rozpocząć i zakończyć. Trwałem w bezładzie, porzucony sam przed sobą. W waszych dniach, pojmiecie dziedzictwo.
Widząc ustawione w szyku wojska, odczułem dumę i radość. Nie myślałem już o tym, co nas czeka, ale przyświecało mi to, co jest dla nas najważniejsze. Chciałem w każdym dostrzec po­słańca, zrozumieć nasz cel i podjąć się słusznej walki. Nie pojawiliśmy się tam przypadkiem i nie stanęliśmy w obronie ludzkości. Broniliśmy naszego stylu życia i tego, co przez tysiąclecia powodowało nami.
Przemawialiśmy do ludzi na różne sposoby, przez tysiące lat, dostosowaliśmy poziom do ich zrozumienia.
Nadszedł nasz kres. Nie przemawia przeze mnie tchórzostwo, lecz obawa o los tych,  którzy powierzyli nam własne życie.
Jesteśmy kel el, Ostatni Istniejący, którzy poświęcają się w marszu. Jesteśmy posępni i staliśmy się wolni, mogąc teraz dzierżyć miecze w naszych dłoniach i walczyć, ku chwale najwyższej prawdy. Zwyciężymy lub polegniemy tu na zawsze, bo zwycięstwo stało się przeznaczeniem. Idący na Śmierć, pozdrawiam Was!
Wielu z nas nie przetrwa tej wojny, pochłonie nas widmo zmagań, a piasek pokryje nasze ciała. Kurz zabawi się z nami, a świat zapomni. Nie cofniemy się, pozostaniemy wierni i gotowi. My, Ostatni Sprawiedliwi ze swego rodzaju. Nadszedł nasz kres i przeciw sobie skierujemy kahele. My, Ostatni Żyjący. Asar!
Chwała Wam, czytającym te słowa. Przeznaczyłem je dla Was. Wspomnijcie o nas, gdy poznacie sens tego, o co walczyliśmy. Nie wątpcie w nas. Nie myślcie, że mogliśmy temu zaradzić. Uciekając z naszego świata, wybraliśmy przetrwanie. Los nasz jest zależny od całej reszty istnień, a w słabości nie zdołamy narzucić porządku światom. Zbyt wielu jest przeciw nam, których zniewalamy. Nie my to zaczęliśmy, lecz my to zakończymy. Tu i teraz, moja Wieczna Armio. Asar!
Oto ja, Uziel, ostatni Pan Zastępów.


Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo 

Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz przeszukać nasze zasoby w sieci

Popular Posts